
W sobotę, 16 stycznia, w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbyła się XXIV Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Wzięli w niej udział członkowie Związku Zawodowego Kadra przy PG SILESIA oraz wielu pracowników PG SILESIA. Ich udział nie był przypadkowy, ponieważ jednym z laureatów było Przedsiębiorstwo Górnicze SILESIA, które w kategorii „Inwestycja zagraniczna w Polsce” otrzymało Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji. Nagrodę z rąk Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej, Tadeusza Donocika, odebrał Prezes Zarządu PG SILESIA Michal Heřman.
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Cytat dnia
|
Jest cała ziemia samotności i tylko jedna grudka twojego uśmiechu.
|
Jak informuje Prezes PG SILESIA, Pan Michal Heřman, udało się pokonać kłopoty finansowe i pozostałe do wypłaty 75 % Nagrody z okazji Dnia Górnika zostanie wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
Informujemy członków ZZ Kadra i SITG przy PG SILESIA, że paczki świąteczno - noworoczne wydawane są od 14 grudnia.
W poniedziałek, wtorek i środę (14 - 16 grudnia) w godzinach od 6.00 do 15.00 oraz od 17.00 do 21.00, a w kolejnych dniach w godzinach urzędowania biura związku.
Zapraszamy!

9 grudnia 2015 minęło 5 lat od momentu podpisania umowy rozporządzającej między spółką PG SILESIA a Kompanią Węglową, na mocy której PG SILESIA przejęła wszystkie operacje KWK 'Silesia'. W ciągu 5 lat upadająca i przeznaczona do likwidacji kopalnia przeszła głęboką restrukturyzację efektem czego może dziś stanowić przykład dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa.
Jeszcze kilka lat temu KWK 'Silesia', położona około 40 km od granicy polsko-czeskiej, została uznana przez władze Kompanii Węglowej za trwale nierentowną. W konsekwencji przeznaczono zakład do likwidacji. W 2009 roku kilku związkowców założyło spółkę pracowniczą PG SILESIA, której nadrzędnym celem stało się uratowanie kopalni i tak ważnych dla regionu miejsc pracy. Mając za sobą potężnego inwestora, jakim okazała się grupa ENERGETICKÝ A PRŮMYSLOVÝ HOLDING, a.s., PG SILESIA przystąpiła do przetragu na zakup KWK 'Silesia'. I tak po szeregu spotkań i negocjacji, 9 grudnia 2010 roku Kompania Węglowa i PG SILESIA podpisały umowę, dzięki czemu KWK 'Silesia' stała się całkowicie prywatną kopalnią.






