Pogoda

Zegar

Kalendarz

Dzisiaj jest: 16 Czerwiec 2026    |    Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna

Cytat dnia

Kłótnie kochanków umacniają ich miłość.

Zarząd Sekcji Seniorów oraz Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Czechowic- Dziedzic zapraszają 18 czerwca 2026 roku o godz. 17 00 do sali widowiskowej przy ul. Nad Białką 1e (dawne kino SILESIA), gdzie odbędzie się uroczysta prezentacja książki Jacka CWETLERA pod tytułem ”Gruba na Żebraczy”. Prezentacja połączona będzie z wręczaniem książki wszystkim członkom Sekcji Seniorów (nieodpłatnie). Będzie również możliwość nabycia książki odpłatnie, cena 40,00 zł.
Zapraszamy wszystkich członków Sekcji, a także tych wszystkich, którym Kopalnia Silesia wiąże się z jego życiorysem i wspomnieniami. 
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny. 

 

 

 

 

5 czerwca 2026 roku w Dworku STARA CYNKOWNIA odbyło się XXIX spotkanie członków Sekcji Seniorów przy Związku Zawodowym KADRA przy PG SILESIA w Czechowicach-Dziedzicach. Na spotkanie przybyli także zaproszeni goście: wicestarosta powiatu Bartłomiej FAJFER, dyrektor Centrum Usług Społecznych Renata BURYŁO wraz z Organizatorem Społeczności Lokalnej Magdaleną WYGODĄ, przewodniczący Związku Zawodowego KADRA przy PG SILESIA Tomasz SZPYRKA oraz kustosz Izby Regionalnej, radny Jacek CWETLER
Przewodniczący Sekcji Seniorów Tadeusz ROSNER przywitał gości, przedstawił bieżące sprawy Sekcji, a następnie oddał głos zaproszonym gościom. Spotkanie było również połączone z wstępną prezentacją pierwszego tomu książki autorstwa Jacka CWETLERA zatytułowanej „Gruba na Żebraczy”, po której nastąpiło przekazanie wypełnionych ankiet związanych z realizacją „Zadania publicznego w drodze inicjatywy lokalnej,” które wraz ze Starostwem Bielskim wspomaga sfinansowanie wydania w/w książki. Po części oficjalnej toczyły się miłe rozmowy wśród  zebranych, sięgające od najstarszych wspomnień po czasy współczesne.

W niedzielę, 26 kwietnia, na akwenach Kozi i Kopalniok odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Związku Zawodowego KADRA przy PG Silesia Tomasza Szpyrki. Organizatorem wydarzenia było Górnicze Stowarzyszenie Wędkarskie Silesia. Do rywalizacji przystąpiło aż 70 uczestników, co świadczy o dużym zainteresowaniu i rosnącej popularności tej formy aktywnego wypoczynku.
Zbiórka zawodników odbyła się o godzinie 5:00, natomiast punktualnie o 6:00 rozpoczęto łowienie. Rywalizacja trwała do godziny 10:00. Zasady zawodów były proste, ale wymagające — liczyła się tylko jedna, największa złowiona ryba, a uczestnicy mogli korzystać maksymalnie z dwóch wędek.
Po czterech godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce i główne trofeum zdobył Adrian Pieczka. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Puzoń, a trzecie miejsce zajął Tomasz Janos. Tuż za podium znalazł się Dymytro Jawor, natomiast piąte miejsce przypadło Andrzejowi Górze. Szóstą lokatę wywalczył Herasimienko Andrii.
Dekoracji dokonywali członkowie Zarządu Stowarzyszenia Wędkarskiego oraz przewodniczący ZZ KADRA Tomasz Szpyrka.
Zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze, sprzyjała również pogoda, co dodatkowo podniosło komfort uczestników. Wydarzenie było nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także do integracji środowiska wędkarskiego i pracowników związanych z PG Silesia.

Nasi partnerzy:    Partner 1      Partner 1      Partner 1       Partner 1

Joomla Templates - by Joomlage.com