Pogoda

Zegar

Kalendarz

Dzisiaj jest: 25 Czerwiec 2026    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Cytat dnia

Jest cała ziemia samotności i tylko jedna grudka twojego uśmiechu.

W poniedziałek, wtorek i środę (19 - 21 grudnia) w godzinach od 6.00 do 15.00 oraz od 17.00 do 21.00, a w kolejnych dniach w godzinach urzędowania biura związku.

Zapraszamy!

 

 

 

W tym roku w szczególnie smutnych nastrojach ze względu na tragiczny wypadek w kopalni miedzi Rudna w Polkowicach w czwartek, 1 grudnia, Zarząd, Dyrekcja, kierownictwo Przedsiębiorstwa Górniczego SILESIA, przewodniczący organizacji związkowych działających przy PG SILESIA oraz pracownicy kopalni na czele ze Zbyškiem Folwarcznym, kierownikiem ruchu zakładu górniczego PG SILESIA w związku ze zbliżającym się świętem górniczym, Barbórką, złożyli wieńce pod pomnikiem oddając hołd poległym na stanowiskach pracy górnikom.
W katastrofie górniczej 30 października 1979 roku zginęło 22 pracowników, a 28 czerwca 1974 roku 34 pracowników kopalni. Uczczono również pamięć wszystkich pozostałych pracowników, którzy zginęli w kopalni wykonując swoje obowiązki. W 2016 roku na stanowisku pracy w PG SILESIA zginął jeden górnik.

Z okazji Górniczego Święta - ,,Barbórki” Zarząd ZZ KADRA składa
wszystkim Pracownikom PG SILESIA oraz Mining Services and Engineering najszczersze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i pracy zawodowej.
Życzymy, aby praca w górnictwie – trudna i ofiarna –
dawała Wam dużo satysfakcji i osobistych korzyści.
Życzymy także dobrego zdrowia oraz spełnienia wszystkich marzeń.
Niech Święta Barbara ma Was zawsze w swej opiece.

 

 

 

 

W niedzielę, 30 października, mija 37 rocznica tragicznego pożaru w podziemiach kopalni Silesia, w którym zginęło 22 górników.

W piątek o godz. 8.30 przedstawiciele Rady nadzorczej, Dyrekcji, Kierownictwa i Organizacji związkowych Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym ofiary tego tragicznego wydarzenia, drużyna ratowników pełniła honorową wartę.

W dniach 22 - 25 września członkowie naszego Związku uczestniczyli w wycieczce na Oktoberfest. Oprócz uczestnictwa w Święcie Piwa zwiedzali Salzburg, Monachium, Garmisch-Partenkirchen, baśniowy Neuschwanstein i wiele różnych pięknych miejsc w Bawarii. W Galerii można zobaczyć kilkadziesiąt zdjęć z tego wyjazdu. Sprawdź TUTAJ

Nasi partnerzy:    Partner 1      Partner 1      Partner 1       Partner 1

Joomla Templates - by Joomlage.com