Pogoda
Zegar
Kalendarz
Cytat dnia
|
Jest cała ziemia samotności i tylko jedna grudka twojego uśmiechu.
|
Ceny węgla mogą wzrosnąć do 13-14 zł/GJ w 2018 r., uważa prezes Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia Michal Heřman. Spółka zakłada wzrost wydobycia z 1,9 mln ton w 2017 r. do ok. 2,1 mln ton w 2018 r
"Ciekawe, jakie będą ceny na 2018. Jeśli popatrzymy na ceny ARA, na transport na Śląsk, to możemy spodziewać się cen 13-14 zł/GJ" – powiedział Heřman dziennikarzom w kuluarach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Jego zdaniem, obecny poziom cen jest niski i na dłuższą metę nie do utrzymania.
Związek Zawodowy KADRA przy PG SILESIA organizuje spływ kajakowy po Czarnej Nidzie.
Sobota, 24 czerwca 2017 r.
Zapisy do 9 czerwca.
Koszt: 135 zł.
Członkowie ZZ KADRA bezpłatnie.
Szczegóły na afiszach.
Resort energii pomaga prywatnej kopalni PG Silesia, należącej do czeskiego koncernu EPH, która ma problemy ze zbytem węgla - poinformował we wtorek (25 kwietnia) wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.
- PG Silesia rozmawia, by na polskim rynku się odnaleźć. My pomagamy, informując gdzie jest wolna przestrzeń, gdzie mogą swój węgiel ulokować - powiedział dziennikarzom wiceminister.
Poinformował, że właściciele PG Silesii zwracali się do polskiego rządu z ofertą sprzedaży kopalni, ale odmówiono. Jego zdaniem, plany wyjścia Czechów z Polski zostały jednak porzucone.
- Powiedzieliśmy, że nie kupimy tej kopalni, ale zaoferowaliśmy im analizy rynkowe. Zależy nam na tym, by na tym rynku funkcjonowali - dodał.
PG Silesia produkuje 1,2-1,5 mln ton węgla rocznie.
Czeski EPH był zainteresowany przejęciem od EDF elektrowni w Rybniku. Jednak to konsorcjum polskich spółek jest w trakcie negocjowania kupna aktywów EDF w Polsce.
W środę, 12 kwietnia 2017, w murach Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie miało miejsce uroczyste podpisanie listu intencyjnego inicjatywy ‘Górnictwo OK’. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest budowa i prowadzenie wspólnej, skutecznej polityki społecznego wsparcia górnictwa, jako odpowiedzialnej, nowoczesnej i strategicznie potrzebnej branży - tak w zakresie lokalnym, ogólnopolskim jak i europejskim. Jednym z sygnatariuszy niniejszego dokumentu był Prezes Zarządu PG SILESIA, Michal Heřman.
Uroczystość zorganizowaną w krakowskiej AGH otworzył dr inż. Paweł Bogacz, będący równocześnie koordynatorem całego przedsięwzięcia. Po krótkim przedstawieniu głównych założeń współpracy uczestnicy spotkania uroczyście złożyli podpisy pod dokumentem. Zwieńczeniem całej uroczystości było wspólne zdjęcie członków grupy na schodach w hallu głównym krakowskiej uczelni.
Czytaj więcej: PG SILESIA członkiem inicjatywy "GÓRNICTWO OK"





