W poniedziałek, 3 października, oficjalnie zakończyła się modernizacja Zakładu Ciepłowniczego Silesia. Do użytku została oddana nowoczesna kotłownia.
Zakład Ciepłowniczy Silesia w Czechowicach-Dziedzicach produkuje i dostarcza ciepło do Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia (kopalnia węgla kamiennego), a dodatkowo zaopatruje odbiorców zewnętrznych w Czechowicach-Dziedzicach. W 2014 r. od Nadwiślańskiej Spółki Energetycznej przejęła go spółka Mining Services and Engineering Sp. z o.o, należąca do czeskiej grupy EPH, jednej z największych europejskich spółek energetycznych.
Obiekt wymagał modernizacji dlatego już w kwietniu 2015 r. rozpoczęły się prace projektowe nowej kotłowni. Obejmowały zastosowanie w niej kotłów gazowych Bosh i palników Draizler zasilanych metanem - uwalnianym w procesie wydobycia w PG Silesia - z możliwością awaryjnego zasilania olejem opałowym.
Czytaj więcej: Zakończona modernizacja Zakładu Ciepłowniczego


Związek Zawodowy Kadra oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa przy PG SILESIA zapraszają do udziału w XXXIV Spotkaniu Gwarków, które odbędzie się 9 grudnia w Dworku EUREKA o godz. 17.00.





