






Związek Zawodowy „KADRA” przy PG SILESIA Sp. z o.o. obchody górniczego święta, Barbórki’2018 rozpoczął 16 listopada organizując XXXVI Spotkanie Gwarków, a następnie 30 listopada Babski Comber. Wówczas też przedstawiciele służb mundurowych z Jednostki Wojskowej Agat, Marynarki Wojennej z Gdyni, Portowej Straży Pożarnej z Gdańska, Policji i Straży Granicznej zaproszeni na Spotkanie Gwarków złożyli hołd poległym górnikom składając pod pomnikiem kwiaty i zapalając znicze.
Oficjalne uroczystości organizowane przez Dyrekcję PG SILESIA Sp. z o.o. rozpoczęły się od złożenia przez występujące w pełnej gali kierownictwo kopalni i Organizacje Związkowe wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy w poniedziałek, 3 grudnia.
Organizacje Związkowe zorganizowały ponadto kolejne złożenie hołdu poległym górnikom we wtorek, 4 grudnia z udziałem pocztów sztandarowych, składając wieńce i zapalając znicze pod pomnikiem, a następnie uczestnicząc w przemarszu do kościoła pw. Św. Barbary, aby podziękować swojej Patronce za całoroczną opiekę.
Niech żyje na górniczy stan!
Pogoda
Zegar
Kalendarz
Cytat dnia
|
Jest cała ziemia samotności i tylko jedna grudka twojego uśmiechu.
|
W dniach 22 – 26 listopada przypadają rokrocznie Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. W tym roku obchodzono 60-lecie tego ruchu. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy w Łękawicy podjął się organizacji uroczystej akademii właśnie w Łękawicy, a Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej przystał na to i w sobotę 24 listopada krwiodawcy z rejonu objętego działaniem OR PCK w Bielsku-Białej stawili się licznie w Centrum Usług Społecznościowych w Łękawicy, którego podwoje udostępnił wójt gminy Łękawica Tadeusz Tomiczek, aby odebrać odznaczenia i wysłuchać programu artystycznego przygotowanego przez uczniów miejscowej szkoły oraz Kapelę” Spod Czocha”.
Związek Zawodowy „KADRA” przy PG SILESIA od lat wspiera działalność Polskiego Czerwonego Krzyża i honorowych krwiodawców, dlatego też wśród zaproszonych gości znalazł się przewodniczący Tomasz Szpyrka, a wśród odznaczonych kilkudziesięcioletni pracownik kopalni Silesia i członek ZZ „KADRA” Jerzy Zużałek.
Tomasz Szpyrka złożył gratulacje wszystkim odznaczonym krwiodawcom, podziękował im za ich dar życia, przypomniał, że wśród krwiodawców jest wielu pracowników PG SILESIA, w tym z pięknej Żywiecczyzny i na ręce prezesa OR PCK w Bielsku-Białej przekazał List Gratulacyjny oraz wręczył wykonaną z węgla lampkę górniczą z życzeniami, aby nadal przyświecała wolontariuszom PCK i krwiodawcom w ich drodze ku służeniu innym, tym wszystkim, którzy potrzebują pomocy materialnej, a przede wszystkim oczekują na dawców krwi oraz szpiku kostnego, aby powrócić do pełnego zdrowia.
Jerzy Zużałek odebrał Odznakę Honorową Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia.
Informujemy, że osoby, które złożyły wnioski na Karty Paliwowe LOTOS BIZNES w pierwszej transzy mogą je odebrać w biurze ZZ „KADRA” od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 15:00.
Jednocześnie informujemy, że można w dalszym ciągu składać wnioski na ww. Karty. Członkowie ZZ „KADRA” mogą wypełnić wniosek nie tylko na swoje nazwisko, ale również dla członków rodziny.
Karty rabatowe umożliwiają uzyskanie rabatów na zakup paliw, towarów i usług (np. myjnia i gastronomia CAFE PUNKT, oleje, płyny do spryskiwaczy). Każdy członek Związku może posiadać jedną kartę wydaną na swoje nazwisko, miesięczny limit zakupów wynosi 2000 zł, za wydanie i korzystanie z karty nie są pobierane żadne opłaty.
W związku z powyższym zapraszamy zainteresowanych Pracowników PG SILESIA I MSE w a szczególności członków ZZ „KADRA” do zgłoszenia się w biurze Związku celem wypełnienia wniosku o wydanie karty.
Z regulaminem pracowniczej sprzedaży gotówkowej w systemie LOTOS BIZNES można zapoznać się TUTAJ, wniosek do wypełnienia TUTAJ.Wypełniony wniosek należy oddać do ZZ „KADRA”.





Tegoroczne obchody Dnia Górnika – Barbórki – w Przedsiębiorstwie Górniczym SILESIA rozpoczęły się wyjątkowo wcześnie, bo już 16 listopada.
W godzinach rannych kopalnię odwiedzili przedstawiciele służb mundurowych z Jednostki Wojskowej Agat, Marynarki Wojennej z Gdyni, Portowej Straży Pożarnej z Gdańska, Policji i Straży Granicznej. W towarzystwie pracowników BHP zjechali pod ziemię, gdzie poznali prawdziwą pracę górników. Po wyjeździe złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem poległych na stanowiskach pracy górników.
550 gwarków wzięło udział w Spotkaniu Gwarków, tradycyjnej Karczmie Piwnej zorganizowanej przez Związek Zawodowy „KADRA“ przy PG SILESIA oraz SITG dla pracowników PG SILESIA i MSE oraz zaproszonych gości, a ich ranga i liczba robiły wrażenie bowiem gościliśmy posłów, senatorów, przedstawicieli środowiska naukowego i akademickiego: profesorów AGH w Krakowie, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach, przedstawicieli Polskiej Akademii Nauk i Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach, profesorów i doktorów kardiochirurgi i ortopedii oraz lekarzy medycyny pracy.
Nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli Zarządu PG SILESIA z prezesem Janem Marinovem i Zbyškiem Folwarcznym na czele, przewodniczących central i organizacji związków oraz byłych dyrektorów.
W karczemnych ławach zasiadali również przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, Centralnej i Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego, wyżej wymienionych służb mundurowych: wojska, policji, marynarki wojennej, straży granicznej i straży pożarnej. Jak zawsze uczestniczyli w Karczmie samorządowcy z obszaru objętego działalnością PG SILESIA oraz przedstawiciele firm współpracujących z kopalnią.






