Pogoda

Zegar

Kalendarz

Dzisiaj jest: 21 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Cytat dnia

Miłość jest córką wiedzy. Im głębsze poznanie, tym gorętsze ukochanie.

W dniach 22 – 26 listopada przypadają rokrocznie Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. W tym roku obchodzono 60-lecie tego ruchu. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy w Łękawicy podjął się organizacji uroczystej akademii właśnie w Łękawicy, a Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej przystał na to i w sobotę 24 listopada krwiodawcy z rejonu objętego działaniem OR PCK w Bielsku-Białej stawili się licznie w Centrum Usług Społecznościowych w Łękawicy, którego podwoje udostępnił wójt gminy Łękawica Tadeusz Tomiczek, aby odebrać odznaczenia i wysłuchać programu artystycznego przygotowanego przez uczniów miejscowej szkoły oraz Kapelę” Spod Czocha”.
Związek Zawodowy „KADRA” przy PG SILESIA od lat wspiera działalność Polskiego Czerwonego Krzyża i honorowych krwiodawców, dlatego też wśród zaproszonych gości znalazł się przewodniczący Tomasz Szpyrka, a wśród odznaczonych kilkudziesięcioletni pracownik kopalni Silesia i członek ZZ „KADRA” Jerzy Zużałek.
Tomasz Szpyrka złożył gratulacje wszystkim odznaczonym krwiodawcom, podziękował im za ich dar życia, przypomniał, że wśród krwiodawców jest wielu pracowników PG SILESIA, w tym z pięknej Żywiecczyzny i na ręce prezesa OR PCK w Bielsku-Białej przekazał List Gratulacyjny oraz wręczył wykonaną z węgla lampkę górniczą z życzeniami, aby nadal przyświecała wolontariuszom PCK i krwiodawcom w ich drodze ku służeniu innym, tym wszystkim, którzy potrzebują pomocy materialnej, a przede wszystkim oczekują na dawców krwi oraz szpiku kostnego, aby powrócić do pełnego zdrowia.
Jerzy Zużałek odebrał Odznakę Honorową Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia.

Nasi partnerzy:    Partner 1      Partner 1      Partner 1       Partner 1

Joomla Templates - by Joomlage.com