Pogoda

Zegar

Kalendarz

Dzisiaj jest: 25 Czerwiec 2026    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Cytat dnia

Jest cała ziemia samotności i tylko jedna grudka twojego uśmiechu.

Wieczorem 16 grudnia koncern EPH poinformował, że zawarł umowę sprzedaży PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Nowym właścicielem zakładu, po akceptacji transakcji przez stosowne urzędy, zostanie firma Bumech S.A., która zakupiła również czechowicką firmę Mining Services and Engineering Sp. z o.o.

- EPH (Energetický a průmyslový holding, as) zawarła w dniu dzisiejszym (16.12.2020 - przyp. red.) umowę sprzedaży posiadanych udziałów w PG Silesia (Przedsiębiorstwo Górnicze SILESIA Sp. z o.o.) stanowiących 38,946% akcji PG Silesia na rzecz Bumech SA. Jednocześnie Braindour Development Limited sprzedaje swoje udziały w PG Silesia do tego samego kupującego, a więc Bumech, po rozliczeniu transakcji przez urząd antymonopolowy i rozliczeniu będzie posiadał 99,975% akcji PG Silesia - poinformowała spółka EPH w środowym komunikacie.

Bumech S.A. to firma, której siedziba znajduje się w Katowicach. Spółka zajmuje się drążeniem wyrobisk podziemnych, serwisem i remontem maszyn, produkcją urządzeń i maszyn górniczych oraz wyrobów z gumy. Jak czytamy w dzisiejszym raporcie giełdowym spółki Bumech S.A., decyzja o jej przystąpieniu, w charakterze potencjalnego kupującego, do procesu zakupu udziałów w spółce PG Silesia zapadła 8 września. Wiążącą ofertę zakupu łącznie 99,975% udziałów w kapitale zakładowym kopalni, Bumech S.A. złożył 18 listopada. Za 99,975% udziałów w PG Silesia katowicka spółka zapłaci 9,86 miliona złotych.
- PG Silesia zajmuje się wydobywaniem węgla kamiennego ze złoża Kopalni Węgla Kamiennego "Silesia", objętego obszarem górniczym "Czechowice II", a jej koncesja obowiązuje do 31 sierpnia 2044 roku - czytamy dalej.

Czytaj więcej: Jest nowy właściciel kopalni Silesia!

Zarząd Związku Zawodowego „KADRA” przy PG SILESIA informuje, że od dnia 15.12.2020 r. (wtorek) rozpoczyna wydawanie paczek dla członków ZZ „KADRA” zatrudnionych w PG SILESIA i MSE Sp. z o.o. oraz dla członków SITG.
Paczki będą wydawane w siedzibie związku (Banszlówka) w dniach:
- 15.12.2020 (wt)   od 6:00- 15:00  oraz 17:00 - 21:00
- 16.12.2020 (śr)    od 6:00- 15:00  oraz 17:00 - 21:00
- 17.12.2020 (czw) od 6:00- 15:00  oraz 17:00 - 21:00
- 18.12.2020 (pt)    od 6:00- 15:00  oraz 17:00 - 21:00.
W dniach następnych w godzinach urzędowania biura Związku.
Zapraszamy!

Pilnie poszukiwany dawca osocza – ozdrowieniec po COVID-19 z grupą krwi B, czynnik Rh nie jest istotny. Telefony kontaktowe:

726 227 229 lub

32 208 74 19;

662 305 951

Nasi partnerzy:    Partner 1      Partner 1      Partner 1       Partner 1

Joomla Templates - by Joomlage.com