Czechowicka kopalnia Silesia kończy proces reorganizacji. Zakład przeszedł go z kilku powodów, o których w rozmowie z portalem nettg.pl opowiedział Marcin Sutkowski, główny akcjonariusz spółki Bumech S.A., właściciela "Silesii".
- Silesia ma jedno wąskie gardło, które nazywa się skip. Nie jesteśmy w stanie więcej wyciągnąć jak 12,5 tysięca ton urobku na dobę, a realnie jest to w granicach 10-11 tysięcy ton. Jeśli z systemu jednościanowego mamy 7-9 tysięcy ton plus 1-2 tysięce ton z przodków, to utrzymywanie systemu dwuścianowego nie ma sensu. Oczywiście musimy produkcję inteligentnie zbuforować magazynem tak, aby w przypadku jakiejkolwiek awarii klienci mieli zapewnione bezpieczeństwo dostaw - podkreślił w rozmowie z nettg.pl Marcin Sutkowski, główny akcjonariusz spółki Bumech S.A.
Czytaj więcej: W PG Silesia kończy się proces reorganizacji. Kopalnia przeszła go z kilku powodów







