20 listopada 2023 r. w sali obrad Urzędu Marszałkowskiego podczas sesji Sejmiku Województwa Śląskiego honorowi krwiodawcy, wolontariusze i Klub HDK PCK zostali odznaczeni Złotymi i Srebrnymi Odznakami Honorowymi „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.
Mirosław Mazur – przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego przywitał gości, a w szczególności Andrzeja Kinasiewicza – prezesa Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK, Adama Porwoła – przewodniczącego Śląskiej Okręgowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK, Bogdana Ogrockiego – dyrektora Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK i Tomasza Piwochę – prezesa OR PCK w Bielsku-Białej, honorowych krwiodawców i wolontariuszy PCK, także Jakuba CHEŁSTOWSKIEGO – marszałka Województwa Śląskiego, członków zarządu i radnych wojewódzkich.
Na wniosek Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK - „w uznaniu zasług w działalności na rzecz mieszkańców województwa śląskiego, promocję honorowego krwiodawstwa oraz idei czerwonokrzyskiej” - Kapituła Odznaki Honorowej „Za zasługi dla Województwa Śląskiego” nadała odznaki działaczom Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród nich znalazł się Tomasz Szpyrka, przewodniczący Związku Zawodowego „KADRA” przy PG Silesia i członek Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej i odebrał Srebrną Odznakę „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.
We wniosku o przyznanie odznaczenia można było między innymi przeczytać:
Czytaj więcej: ODZNAKA HONOROWA „ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO” DLA TOMASZA SZPYRKI
















