- Grupa Bumech, kupując niespełna dwa lata temu kopalnię Silesia, zmieniała błędną decyzję poprzednich właścicieli kopalni o jej likwidacji - zaznacza Artur Siewierski, prezes Bumechu.
Zysk brutto grupy kapitałowej Bumech SA w trzech kwartałach 2022 roku wyniósł 367 mln złotych.
Oznacza to, że w porównaniu do analogicznego okresu 2021 roku wzrósł ponad sześciokrotnie.
Zysk brutto za trzy kwartały 2022 roku wynosi 367 mln złotych, co oznacza, że w okresie od lipca do września 2022 roku firma zrealizowała 180 mln złotych zysku brutto.
Wyniki Bumechu w lwiej części zasługą działalności Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia.
- W dziewięć miesięcy 2022 roku udało nam się wypracować w grupie kapitałowej Bumech imponujący zysk w wysokości 367 mln złotych. Szacunki wyników za pierwsze 3 kwartały 2022 roku, publikowane na początku listopada, zostały wyraźnie poprawione - podkreśla Artur Siewierski, prezes zarządu firmy Bumech SA.
- Podjęte kilkanaście miesięcy temu działania konsolidacyjne, zmiany w organizacji pracy grupy oraz koniunktura na węgiel kamienny przynoszą wyniki w postaci ponad sześciokrotnego wzrostu zysku w porównywalnym okresie czasowym rok do roku - dodaje Artur Siewierski.
Przyznaje przy tym, że te wyniki są w lwiej części zasługą działalności Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia.
Czytaj więcej: Znakomite wyniki finansowe właściciela PG Silesia








